logo owi 2024
Edit Content

SEO. To je po španielsky? II. časť

Obsah článku

seo to je po spanielsky 2

V prvej časti článkov o SEO optimalizácií sme sa pozreli skôr na aspekty, ktoré sú viditeľné na prvý pohľad, najneskôr na druhý. Táto časť sa bude zameriavať na niečo, čo klasický návštevník vášho webu vôbec nerieši. Žiaľ, často to nerieši ani majiteľ webu, no nezúfajte – na to sme tu my. Ak teda SEO ako súčasť online marketingu znie španielsky, technické SEO bude po maďarsky. 

Už v prvom článku sme spomínali, že Search Engine Optimalization, optimalizácia pre vyhľadávače, je dôležitá nielen pre návštevníkov vášho webu a potenciálnych nakupujúcich, ale (najmä) pre roboty. A práve na technickej časti si umelá inteligencia doslova zgustne, zatiaľ čo nejednému z nej príde zle. Ale vám vďaka OWICREATIVE nemusí!

SEO optimalizácia pod pokrievkou

Ak sa vám toho už teraz zdá dosť, tak vedzte, že pod pokrievkou sa skrýva ešte naozaj mnoho. Aby teda celá SEO optimalizácia bola efektívna a prinášala vám návštevníkov, fungovať musí aj to, čo nevidíme. Aj keď faktory súvisiace s obsahovou časťou optimalizácie zmákne aj šikovný amatér, ktorý sa trošku posnaží, technická časť je o čosi náročnejšia. Jej súčasťou sú napríklad SSL certifikáty, URL adresy či site mapy.

URL ADRESY

URL adresa je akési meno vášho webu, ktoré by malo spĺňať určité kritériá. Určite by mal návštevník na prvú šupu vedieť, čo mu váš web ponúkne. Často teda volíme voľné kľúčové slovo či názov spoločnosti. Takisto sa príliš neopúšťame a neskúšame do URL adresy vopchať čo najviac – www.najlepsiwebocviceninasvete.sk zrejme nebude tým najlepším variantom. 

Adresa by mala tiež pozostávať z logickej štruktúry, napr. stavebniny/strešná krytina/Bramac. Stáva sa, že sa URL stránok ponechá na WordPress, my to však pre lepší dopad na SEO robíme manuálne.

SSL CERTIFIKÁTY

Keď budú do vyhľadávača záujemcovia zadávať vašu webovú adresu, ani si pravdepodobne nevšimnú, či pred ňou stojí skratka http alebo https. Roboti si to však všimnú a aj za pomoci takejto maličkosti dokážu odhadnúť hodnotu webu. 

Skratka http v sebe ukrýva hypertext transfer protocol a písmenko „s“ znamená secure, čiže vaša webka by mala v ideálnom prípade mať https pred názvom domény. Prehliadač týmito protokolmi komunikuje so serverom a pokiaľ je vaša stránka bezpečná, spravidla prostredníctvom SSL certifikátu, zvýši sa jej pozícia vo vyhľadávačoch, ako aj jej dôveryhodnosť.

SITE MAPY

Ďalšou neviditeľnou vecou, ktorá je však pri SEO optimalizácií dôležitá, sú site mapy. Sú to XML súbory, v ktorých sú obsiahnuté konkrétne informácie o obsahu na vašom webe. Vyhľadávacie roboty tak môžu poľahky zistiť všetko o vašich stránkach a podstránkach, ktoré by často ani nenašli. V týchto XML súboroch nájdu aj zoznam obrázkov, videí či rôzne iné informácie. Site mapy teda urýchľujú indexáciu a prehľadávanie vášho webu a pomáhajú tak robotom dostať vás na vyššie pozície.

RÝCHLOSŤ NAČÍTANIA STRÁNKY

Čas sú peniaze a v prípade SEO je čas pozícia. Práve rýchlosť načítania stránky je faktorom, ktorý výrazne rozhoduje o pozícii vášho webu vo výsledkoch vyhľadávača. Nik nemá čas strácať čas, a tak je rýchla stránka príťažlivá aj pre návštevníkov, ktorých musíme čo najrýchlejšie dostať k požadovanej akcii

snímka obrazovky 2023 01 16 o 8.38.46

Profesionálne SEO na mieru

Chápeme, že sa vám môže zo SEO zatočiť hlava, no my sme zvyknutí. Všetky spomenuté faktory sú pre nás dôležité a každému jednému venujeme dostatočnú pozornosť, a to pri akomkoľvek projekte. Výsledkom teda nie je iba samotný web, ale web funkčný aj z hľadiska SEO, ktorý vďaka nášmu výslednému SEO reportu môže napredovať aj po finalizácii projektu.

Optimalizácia pre vyhľadávače tak má z nášho pohľadu profesionálov význam ako v malom, tak aj vo veľkom. Preto sme pre vás pripravili hneď tri balíčky týkajúce sa SEO:

SEO BASIC

Balíček BASIC je vhodný pre menšie projekty, pre ktoré nie je až tak dôležitá pozícia pri organickom vyhľadávaní. Pomocou SEO pluginu upravíme hlavnú stránku. Optimalizujeme obrázky, zriadime a nastavíme Google Analytics konto, aby ste videli návštevnosť stránky. Je to minimum, ktoré váš web potrebuje, aby bol prijateľný pre Google.

Optimalizácia pre vyhľadávače tak má z nášho pohľadu profesionálov význam ako v malom, tak aj vo veľkom. Preto sme pre vás pripravili hneď tri balíčky týkajúce sa SEO:

SEO ADVANCE

Balíček ADVANCE sme pripravili pre klientov, ktorým už záleží na dobrom organickom umiestnení svojho webu alebo eshopu vo vyhľadávačoch. Samozrejmosťou sú tie isté služby ako v BASIC.  Vytvoríme vám aj Google vizitku. Ďalej vám pre kvalitné zobrazenie vo vyhľadávačoch nastavíme meta nadpisy a meta popisy. Pre prípravu textov na web a alt tagy (názvy obrázkov) vypracujeme analýzu kľúčových slov.

Optimalizácia pre vyhľadávače tak má z nášho pohľadu profesionálov význam ako v malom, tak aj vo veľkom. Preto sme pre vás pripravili hneď tri balíčky týkajúce sa SEO:

SEO NO LIMIT

Bez limitov! Balíček NO LIMIT je ideálnym riešením pre náročných klientov, veľké firmy a nadnárodné biznisy. Je kombináciou BASIC a ADVANCE, pričom ideme ešte viac do hĺbky uvedených služieb.  Napríklad, linkovanie v rámci webovej stránky/eshopu alebo instantné indexovanie, ktoré zabezpečí, že sa skôr dostanete do vyhľadávania.  A množstvo ďalších vecí, ktoré riešime individuálne podľa potrieb projektu. 

Ak máte pocit, že váš web z hľadiska SEO zaostáva za konkurenciou a chcete svoj biznis posunúť vpred, neváhajte a kontaktujte nás – radi vám pomôžeme.

Obsah článku

Ďaľšie články