logo owi 2024
Edit Content

Je servis WordPress webu nevyhnutnosťou?

Obsah článku

preco servisovat wp (1)

Webová stránka je ako auto. Pokiaľ sa o ňu staráte, bezchybne fachčí. Ak však pravidelnú starostlivosť zanedbáte, môžete na to ľahko doplatiť. V dnešnom článku sa spoločne pozrieme na to, prečo je servis webstránky nevyhnutnosťou, ktorú by ste rozhodne nemali odkladať a zistíme, že prevencia je kľúčom k ochrane vášho webu.

Ok, ale čo je to ten servis webstránky?

Je to presne tak, ako to znie. Servis WordPress stránky by mal byť činnosťou, ideálne pravidelnou, ktorej cieľom je aktualizácia pluginov, zrýchlenie webu, zaistenie jeho pokračujúcej stopercentnej funkčnosti a jeho „vyčistenie“. Ekvivalentom je údržba vášho auta. Pokiaľ ju odfláknete, ľahko sa môže stať, že vám vaše vozidlo v polovici jazdy vypovie službu. A tak je to aj s webovými stránkami. Toto sú hlavné faktory, ktoré dokáže servis WordPress webu zlepšiť:

OCHRANA

Útoky na weby sú s rastúcim IT vývojom stále častejšie a bežnejšie. Pýtate sa prečo by práve váš web mal zaujímať hackerov? Vedzte, že v ohrození sú hlavne vaše dáta a dáta vašich zákazníkov, ktoré môže druhá strana zneužiť. Takisto vám môžu web rovno ukradnúť, zamedziť v prístupe a využiť ho na reklamu či na vlastné účely. Výsledkom potom môže byť kompletná strata dát a samotného webu.

RÝCHLOSŤ

Ľudia neradi čakajú.  V prípade, že je váš web pomalý a nechce sa načítať, návštevníkov okamžite strácate. Servis zlepší flow, zefektívni web a zvýši rýchlosť a ako sme sa dozvedeli aj v minulom článku o SEO, rýchlosť vplýva aj na optimalizáciu pre vyhľadávače. 

FUNKČNOSŤ

Pokiaľ napríklad funguje váš biznis online, aj najmenší výpadok funkčnosti stránky vás môže stáť dosť peňazí. Často sa stáva, že sa na webe ocitne nejaká chybička, ktorú potom môže malá aktualizácia vyriešiť. Servis ju odhalí a všetko je opäť v poriadku.

KOMPATIBILITA

WordPress pluginy sa vyvíjajú takisto a ľahko sa môže stať, že kvôli neaktuálnosti vášho webu nebudete môcť využiť tie najnovšie. Pokiaľ nie je stránka kompatibilná s novými pluginmi, nebudú podporované, čím sa zhorší funkčnosť webu a môžu nastať problémy. Starostlivosť o WordPress web zabezpečí, že všetko bude fungovať ako má.

NOVINKY

Prečo nevyužiť novinky na svojom webe? Nové funkcie, témy, vylepšenia a možnosti osviežia vaše webové stránky a ponúknu návštevníkom lepší zážitok z prehliadania.

Z nášho hľadiska odporúčame servis realizovať kvartálne, polročne, prípadne ročne v závislosti od náročnosti webu, no určite ho netreba vynechávať. V OWICREATIVE túto službu nastavujeme už pri odovzdávaní webovej stránky. Hlavným argumentom je, že je oveľa jednoduchšie, lacnejšie a rozumnejšie investovať do pravidelnej starostlivosti o web, ako ho neskôr namáhavo zachraňovať. Kľúčom je teda prevencia.

A čo v rámci tejto služby reálne robíme?

OWICREATIVE sa snažíme byť zodpovední a chceme vás a vaše projekty chrániť. Preto servis webových stránok berieme ako dôležitú úlohu, ktorú nezanedbávame. Dôverujte nám, zverte starostlivosť o váš web profesionálom a my sa postaráme o jeho bezpečnosť a funkčnosť.

Servis si môžete objednať tu.

Obsah článku

Ďaľšie články